Ürünlerimiz İle İlgili Genel Bilgilendirme

ADS Kapı ve Otomasyon Sistemleri A.Ş. üretim süreçlerinde her zaman kaliteli malzemeler kullanılmaktadır. 

Ürünlerimizin en büyük özelliği; yüksek kalitesi olup, ayrıca benzersiz kolon kapak sistemi, tambur yataklama sistemi, perde yapıştırma teknolojisi, kullanılan malzemelerin kalitesi, özel alüminyum alaşımımız ve yüksek teknoloji kontrol sistemlerimiz; bizi diğer yerli firmalardan ayıran en önemli özelliklerimizdir. 

Bu özelliklerimiz ile yurtdışı firmalar ile yarışabilir durumdayız.

Ayriyeten; ürünümüz kurulduktan (montajlandıktan) sonra hiçbir şekilde dışarda kablo yayıntısı gözükmemektedir.

Kapılarımız; montaj ve kullanımları açısından en ince detaylara kadar düşünülmüş ve özenle tasarlanıp üretilmiş kapılardır. 

 

Paylaş :
MOTORLAR
KONTROL ÜNİTELERİ
PERDE SİSTEMİ
KOLON KAPAK SİSTEMİ
GÜVENLİK VE TEKNOLOJİ

 

 

 

Elektrik motorlarımız aynı zamanda Ar-ge çalışmalarını desteklediğimiz yüksek kaliteli yerli markalar olup, müşterilerimizin talep ve ihtiyaçları doğrultusunda seçenekler sunulabilmektedir. Motorlarımız kendinden enkoderlidir ve bu tarz kapılar için özel olarak üretilmiştir, bu özelliği ile Alman/Avrupa teknolojisini aratmamaktadır. 

 • Kumanda panoları, aynı zamanda danışmanlık ve arge çalışmalarına destek verdiğimiz çözüm ortaklarımızla yürüttüğümüz IP65 özelliklidir. Sudan ve tozdan etkilenmez ayrıca belli basınçta yapılan darbelere karşı dayanıklıdır.  
 • Kontrol ünitelerimiz; invertör teknolojili vektör kontrollü microcontrolörlü sistemdir. Kontrol ünitesi üzerinden kapının açılış ve kapanış hızları, iniş ve çıkış rampaları, açık kalma süresi, kapının alt ve üst limitleri vb. programlanabilir. Otomasyona bağlanabilir.
 • Kapılarımızda kullanılan inverter sistemli kontrol ünitesi sayesinde kapı 220 v ile asenkron motoru sürebilir bu sayede kapının enerji tüketimi çok düşüktür.
 • Kontrol ünitesi çevre cihazlardan zarar görmeyecek ve çevre cihazlara zarar vermeyecek şekilde tasarlanmış ve yetkili kuruluşlar tarafından test edilerek sertifikalandırılmıştır. (EMC elektromanyetik uyumluluk testi, LVD elektriksel uygunluk testi, IVD cihazın çevreye yaydığı ve çevreden aldığı sinyallerden etkileşim testi) bu testlerden geçmemiş cihazlar makinelerinize, elektrik sisteminize ve dijital alt yapınıza zarar verebilir. 
 •  Arıza durumunda cihaz üzerindeki LCD display üzerinden hata bilgisi alınabilir. Bu sayede arıza tespiti kolaylaşır, hızlı şekilde müdahale edilebilir veya telefonla problem daha hızlı çözülebilir. Ayrıca menü dilinin Türkçe olması kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

 • Kapılarımızın perde malzemesi 900 gr. Avrupa menşeili  ve Dünyadaki tek COMPLAN Kalite belgesine sahiptir. Sistemde kullandığımız PVC malzeme 4300N/50mm kopma 600N yırtılma mukavemet değerine sahip -30°C ile +70°C ısı farkına dayanıklı olup, sıcaktan, soğuktan etkilenmez, rengi solmaz ve alev yürümezlik özelliklerine sahiptir. 
 • Kapının pencerelerinde kullanılan şeffaf PVC'ler ise;  UV filtreli ve sıcak ve soğuktan minimum etkilenen cinstendir. UV filtre sayesinde ışık geçer fakat ısı  geçmez.
 • PVC kapılarımız ihtiyaç duyulduğunda birbirine bağlanarak hava koridoru oluşumuna uygun senkronize çalışmaktadır. 
 • PVC kapılarımız gerektiğinde otomasyon sistemine bağlanarak otomasyonla uyum içinde çalışmaktadır.  
 • Kapı perdesinin zarar görmesi durumunda;  yalnızca hasar gören sekment dakikalar içinde değiştirilerek kapı çalışır duruma getirilir. İş akışını uzun süre aksatmadan tamir edilmektedir.

 • Kapılarda kullandığımız kolonlarımızın tamamı alüminyum veya galvaniz çelikten yapılmaktadır. Kapılarımızın kolon ve kapak sistemi kendi sistemimiz olup; benzerlerinden daha kalın ve sağlam galvaniz metalden imal edilmiştir. Bu sayede yüksek basınç, şiddetli rüzgâr ve darbelere dayanımı benzerlerinden daha yüksektir. Kolon kapak sistemi müşteri renk belirtmediği sürece naturel galvaniz olarak verilmektedir.  
 • Kapının sessiz çalışması için kolon içi raylarda ses emici ve izolasyon sağlayıcı fitiller bulunmaktadır. Bu fitiller aşınmaları minimuma indirerek kapıda kullanılan pvc ve brandanın kullanım ömürlerini arttırmaktadır. 

 • Alt güvenlik bariyerinde kaza ve yaralanmalara karşı OSE sensörü bulunmaktadır. Bu sensör alt kısma çarpılması sonucu devreye girerek kapının hızlı şekilde yukarı sararak zarar görmesini engeller aynı zamanda ikinci bir güvenlik önlemidir. 

 • Güvenlik olarak nokta fotosel veya opsiyonel olarak 32 göz 268 beam (268 beam sayesinde kapı arasında bir kurşunkalem aralığında güvenlik oluşturulabilmektedir.) 2mt lik boy fotosel ile kapı altı güvenliği alınmalıdır.
 • Kapılarımızın rüzgâr dayanımı için ekstra bir parçaya gereksinimi bulunmamakla birlikte; bazı aşırı rüzgâr alan yerler için alt güvenlik sisteminin zarar görmemesi açısından ufak ilaveler yapılabilmektedir (Wind class 3 ve üzeri için). 
 • Kapılarımızın perdesi rüzgâr ve basınç dayanımı için rüzgâr profilleri ile güçlendirilmiştir. Rüzgâr profillerinin sayısı kapı yüksekliğine göre farklılık gösterebilir. 
 • Kapılarımızı açmak için; mantar buton, loop dedektör, uzaktan kumanda, rf id kart okuyucu, şifre paneli, radar vb. açıcılar tercih edilebilir, bu sistemler için giriş mevcuttur.  
 • Kapı açılış hızı minumum 1metre/saniye dir. Bu hız size enerji verimliliği sunar ve günlük 1200 açılım veya üstü açılıp kapanabilir.
 • Kapı sistemimiz komple dijital olarak çalışır. Bu özellik; kapının sürekli stabil şekilde çalışmasını ve uzun süre arıza yapmadan çalışmasını sağlar.
 • Kapılarımız kompakt bir yapıya sahip olduğu için bakıma ihtiyaç duymaz, arıza yapması durumunda hızlı şekilde tamiri mümkün özelliktedir. 
 • Kapılarımızın 2 yıl Üretici Garantisi bulunmaktadır. Anlaşmayla bu süre uzatılabilir. Kapılarımızın tüm parçaları 10 yıl süreyle stokludur. 

Bildirimlere Kaydolun

Bizden haberleri mail kutunuza iletelim