BLOG

Feig FUS Kontrol Ünitesi Arıza Notları

15 Aug 2015Business, Works

Merhaba bu makalemizde Feig Marka kontrol ünitesi arızalarına ve çözümlerine yer vermeyi düşündük bu makale gün geçtikçe büyüyecek bir makale olacak çünkü arızalar aklıma geldikçe ve gün içinde karşılaştıkça olacak

F201 hatası = F201 baş harfi F olmasına rağmen genelde arıza değildir.Bu kodu üst kartın sağ alt köşesinde bulunan svic OFF konumunda ise veya cihaza elektrik verdikten sonra yarım saat içinde cihazın otomatik olarak programlamaya karşı kapalı olmasından dolayı verir. bunun için cihazın elektriğini kapatıp cihaz kapandıktan sonra verirseniz servis svici ON konumunda ise tekrar programa girebilirsiniz.Ama sviç açık cihazın elektriğini açıp kapatmanıza rağmen hala F201 devam ediyorsa beslemenin 24 Volt hattında arıza var anlamına gelir. Öncelikle 24 volt ile çalışan cihazlar (Fotosel , Loop dedektör , radar, v.b.) söküp tekrar kontrol ünitesine elektrik verin düzelmediyse yapacak bir şey yoktur . Cihazı söküp tamir için servise gönderin .

F519 Hatası = Bu arıza arızaların içinde en kritik ve tehlikeli olan arızalardandır. Çünkü bu arıza ya SPM (Smart Power Module) den veya şanslıysanız besleme giriş voltajından kaynaklanmaktadır. Mutlaka servise gönderin.